Kontakt telefoniczny: tel. 501 306 363 lub 18 33 24 024
Recepcja czynna: 8.00 - 16.00

Dom Wypoczynkowy w górach - Szczawa

Nasza miejscowość

Zapraszamy do wypoczynku w górach !

Nasz Dom Wypoczynkowy znajduje się w uroczej miejscowości Szczawa, gmina Kamienica w województwie małopolskim. Nazwa wsi powstała od licznie występujących w okolicy wód „szczaw” mających lecznicze właściwości.

 

Szczawa jest położona wśród gór i lasów Gorców oraz Beskidu Wyspowego. Do rzeki Kamienica ujście mają tu potoki: Głębieniec, Mogielica i Szczawa. Miejscowość leży u podnóża góry Kiczory, Wielkiego Wierchu oraz Hali. Miejscowość leży w pobliżu Limanowej, Mszany Dolnej i Łącka, a do granicy polsko-słowackiej jest 30km.

Położenie Szczawy w dolinie między Beskidem Wyspowym i Gorcami, czyni z miejscowości doskonałą bazę wypadową na teren tych gór. Znajdują się tutaj następujące szlaki turystyczne:

szlak turystyczny czarny – Na Gorc z centrum Szczawy, doliną Głębieńca na Nową Polanę.

szlak turystyczny niebieski – na Mogielicę z centrum Szczawy doliną rzeki Kamienicy Gorczańskiej.

szlak turystyczny czerwony – do Kamienicy z centrum Szczawy przez Zbludzkie Wierchy.

Szlak na Kiczorę doliną Głębieńca przez Łuszczki i Kiczorę.

 

Oprócz wspomnianej pijalni wód, w miejscowości znajduje się drewniany kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, konstrukcji zrębowej, wzniesiony w latach 1958–1959,a także Muzeum 1 Pułku Strzelców Podhalańskich Armii Krajowej oraz pomnik 1 Pułku Strzelców Podhalańskich Armii Krajowej.

 

Szanowni Państwo!


Z wielką przyjemnością chcielibyśmy zaprosić Państwa do naszej uroczej wioski Szczawy. Wieś położona jest wśród gór i lasów Gorców oraz Beskidu Wyspowego. Otoczona jest jedną z najpiękniejszych gór Beskidu Wyspowego, z których widoki zapierają dech w piersiach. Prócz pięknych szczytów oraz krajobrazów warto wspomnieć o szlakach górskich na które składa się bogata fauna i flora.
W Szczawie mają Państwo nie tylko możliwość poświęcania czasu na wędrówki górskie, ale również poświęcenia go na sielankowy wypoczynek przy rzece Kamienicy próbując zdrowotnych wód.

Zapraszamy serdecznie!

Adres:

 

Szczawa 274

34-607 Szczawa

Kontakt

 

Recepcja: 501 306 363 lub 18 33 24 024

E-mail: rejestracja@domwypoczynkowyszczawa.pl


Prawa autorskie zastrzeżone © 2022 DOM WYPOCZYNKOWY SZCZAWA